BESLENME

Beslenme öğrencimizin gelişimi ve büyümesi bakımından önem verdiğimiz temel bir alışkanlıktır. Öğrencimizin sadece beslenmesi değil beslenme kültürü oluşturması, sağlıklı beslenme ve tüketim konusunda bilinçlenmesi bizim için eğitim sürecimizin bir parçasıdır.

Sağlıklı bir yemek alışkanlığı, yemek yeme ve görgü kuralları da üzerinde durduğumuz alanlardır.

Anasınıfı ve 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerimize sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı; 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimize öğle yemeği verilmektedir.

 Okulumuzda sabah kahvaltısı saat 08.30’da öğle yemeği de 12.00’da verilir. Her çocuğun yiyebileceği miktarlarda, yemekler tabaklarına konularak çocukların tüm yemeklerden yemelerine, değişik tat ve lezzetlerin farkına varmalarına ve tabaklarındaki yemeği bitirmelerine özen gösterilir. Çatal, bıçak, kaşık, peçete kullandırmaya özen gösterilir.

Sabah kahvaltısı ve öğle yemeklerinde her sınıf, öğretmenleri ile aynı masada beraber oturur. Yemek servisi 1. sınıflarda görevli personel tarafından 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8. sınıflarda ise self servis olarak yapılır.

Amaç her türlü yemeğin denenmesi ve tabakta yemek bırakmama alışkanlığının kazandırılmasıdır.

İkindi kahvaltısı sınıflarda yapılır.

Yemek menüleri öğrencilerimizin, yaş, gelişim özelliklerine göre kalori hesapları göz önünde bulundurularak oluşturulduktan sonra okul yönetimi tarafından onaylanır ve aylık olarak velilere gönderilir.